V mnoha oblastech je zima obdobím krutých mrazů a nepříjemného mokra. Sestavili jsme proto pro vás těchto pět jednoduchých pokynů, kterým zajistíte, že vaši čtyřnozí členové rodiny zůstanou v bezpečí a v teple.

Držte svá zvířata v přístřeší

Držte své domácí mazlíčky ve vnitřních prostorách vašeho bydliště. Za žádných okolností by neměly být například kočky ponechávány venku, i když se v jiných ročních obdobích venku často toulají. Psi jsou nejšťastnější, když jsou často braní na procházky a venčení, ale po zbytek času by měli zůstat v teple. Nenechávejte domácí zvířata venku, když jsou teploty nízké.

Pokud je váš mazlíček z jakéhokoli důvodu většinu dne venku, musí být chráněn suchým přístřeškem bez průvanu, který je dostatečně velký na to, aby mu umožnil pohodlný pohyb, ale zároveň dostatečně malý na to, aby udržel tělesné teplo. Podlaha by měla být vystupněna několik centimetrů od země a pokryta cedrovými hoblinami nebo slámou. Vrata by měla být pokryta nepromokavou pytlovinou nebo těžkým plastem.

Domácí mazlíčci, kteří tráví spoustu času venku, potřebují v zimě více jídla, protože udržování tepla vyčerpává energii. Pravidelně tak kontrolujte misku s vodou, abyste se ujistili, že je voda čerstvá a nezmrazená. Na jídlo a vodu používejte plastové misky – když je teplota nízká, jazyk vašeho mazlíčka by se jinak mohl přilepit a přimrznout ke kovu.

Zvířata oblékněte

Bez ohledu na to, jaká je teplota, může i lehký vítr ohrozit život vašeho mazlíčka. Exponovaná kůže na nosech, uších a polštářcích tlapek je při extrémních mrazech vystavena riziku omrzlin a podchlazení. Z tohoto důvodu se krátkosrstí psi často cítí pohodlněji ve svetru – i při krátkých procházkách. Kamenná sůl a další chemikálie používané k tání sněhu a ledu mohou dráždit polštářky na nohou vašeho mazlíčka. Než si váš mazlíček olízne a podráždí ústa, otřete mu všechny tlapky vlhkým ručníkem.

Odstraňte běžné jedy

Nemrznoucí směs je smrtelný jed, ale má sladkou chuť, která může přitahovat zvířata a děti. Rozsypané nemrznoucí směsi ihned otřete a udržujte je, stejně jako všechny chemikálie pro domácnost, mimo dosah. Chladicí kapaliny a nemrznoucí směsi vyrobené z propylenglykolu jsou méně toxické pro domácí zvířata, divokou zvěř a rodinu.

Psi jsou zvláště vystaveni riziku otravy solí v zimě kvůli kamenné soli používané v mnoha oblastech – často si ji po vyvenčení olizují z tlapek. Uložte rozmrazovací sůl na bezpečné místo a otřete tlapky svého psa, a to i po krátkých procházkách. Pokud váš pes požije kamennou sůl, okamžitě zavolejte veterináře.

Chraňte svá venkovní zvířata

Pokud se ve vaší oblasti nacházejí venkovní kočky, ať už vaši nebo někoho cizího, pamatujte, že potřebují ochranu před různými živly a také jídlo a vodou. Pomoci je jim snadné. Například s plastovou vanou můžete snadno a rychle vytvořit svůj vlastní útulek pro kočky.

Auta jsou jedním z mnoha nebezpečí pro malá zvířata – teplé motory v zaparkovaných autech přitahují kočky a menší divokou zvěř, která se může plazit pod kapotou. Abyste zabránili zranění ukrytých zvířat, před nastartováním motoru bouchněte do kapoty svého vozu, abyste je zahnali.

Můžete také pomoci zajistit, aby byl váš majetek v zimním období lépe chráněný, a to tak, že zavěsíte na plot či stromy světla se senzory pohybu. Před prvním sněhem byste měli také uložit letní rekreační materiály, jako jsou houpací sítě a houpačky.

Péče o koně

Ujistěte se, že vaši koně mají přístup do stodoly nebo třístranného záběhu, aby mohli uniknout větru a chladu. I když ne všichni koně budou muset být přikrýváni, přikrývky pomohou koním pomoci udržet teplo a sucho, zejména pokud prší nebo sněží.

Dopřejte svým koním neomezený přístup k nezamrzlé vodě. Můžete použít vyhřívaná vědra nebo ohřívače vody / odmrazovače vody, abyste se ujistili, že voda nezamrzá. Nezapomeňte také své koně krmit koně – pokud možno v neomezeném množství – během extrémních zim. To pomůže vašim koním vytvářet teplo a regulovat jejich tělesné teploty.

Informujte

Pokud narazíte na domácího mazlíčka ponechaného v chladu, zdvořile informujte majitele, že máte obavy. Někteří lidé si skutečně neuvědomují riziko, které pro jejich domácí mazlíčky nebo dobytek představuje chladné počasí, a rychle vyřeší všechny problémy, které řešíte. Pokud někdo, proti komu tyto obavy vznesete, reaguje negativně nebo nadále zanedbává svá zvířata, nahlašte danou skutečnost příslušným autoritám nebo kontaktujte náš tým.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

//