Současná situace nutí lidi trávit neúměrné množství času doma a nemohou se tak příliš socializovat. Jedním ze způsobů, jak alespoň trochu nahradit samotu, je pořízení zvířete. Zejména se psy se v posledních týdnech roztrhl pytel. Zájem o štěňata je tak vysoký, že je téměř nemožné některá plemena pořídit. Cena psů bez papírů kvůli vysokému zájmu navíc roste především na internetu. Podle odborníků toho využívají překupníci nebo nelegální množírny.

Pes je odjakživa nejlepší přítel člověka.

Chovatelé psů dostávají stovky emailů a telefonátů denně. Takový zájem o štěňata chovatelé nepamatují. Zájem je prý obrovský. Vzhledem k tomu, že nejsou papírová štěňata, lidé začali kupovat jakékoli psy. Jedním z důvodů je pravděpodobně současná situace s koronavirem. Děti nechodí do školy, rodiče jsou doma a tak mají na domácího mazlíčka více času. Zvýšenou poptávku o psy zaznamenali také útulky.

Obrovský zájem o psy je také na internetu, čehož začali zneužívat překupníci, kteří pak štěně bez papíru nabízí za mnohonásobně vyšší cenu. Lidé by si tak podle chovatelů měli pořízení psa dobře rozmyslet a uvažovat do budoucna. Především útulky mají velké obavy, že se budou na jaře těchto štěňat zbavovat.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

//