zoopark

Byl jsem na návštěvě v zooparku v Doksech na Českolipsku poblíž Máchova jezera, kolem kterého jsem procházel podél potoka a už z dálky přes plot jsem zahlédl pár zajímavých zvířat. Když jsem krátce na to šel do města nakoupit, řekl jsem si, že se tam zastavím.

Přišel jsem k pokladně, kde si paní řekla o 100 Kč za vstup. Také je možnost si u pokladny za 30 Kč zakoupit kyblíček s krmením za 30 Kč, kterým můžete krmit tamní zvířata. Toho jsem sice nevyužil, ale určitě je to dobrá příležitost při návštěvě rodinek s dětma. Každopádně jsem i tak nakrmit pár zvířátek trávou utrženou před výběhy.

Jako první jsem narazil na výběh s králíkama, morčatama a slepicema (v jednom výběhu). Všichni měli společné stejné granule a zrní, ale na druhou stranu měli opravdu velký výběh.

Hned vedle se nacházel výběh s kapybarama, kteří mě zaujali zejména svými běžeckými schopnostmi a radostí, s jakou se koupali v jezírku. Jsou to opravdu roztomilá zvířátka.

Dále zde byly různé atrakce pro děti, jako kolotoč, hřiště nebo jízda na ponících či na velbloudech. Samozřejmostí byl i bufet. Dokonce jsem zahlédl pod kolotočem jednoho volně pobíhajícího králíka. Šel jsem dál, a zjistil jsem, že za ty peníze to opravdu stálo, protože zde byli zvířata, která jsem opravdu nečekal, například lvi, tygři, lamy, opice, pelikáni, aligátor a leopardi. Chyběli už snad jen žirafy a tučnáci a dalo by se to snad i považovat za plnohodnotnou zoo.

Nikde navíc nebyl žádný zákaz krmení nebo hlazení zvířat (kromě šelem pochopitelně). Zvířata sama si dokonce ochotně přišla až k ohradě, aby se nechala pohladit či nakrmit, a byli očividně rádi za každou společnost. Celkově mohu návštěvu vřele doporučit. Podělte se v komentářích o své zkušenosti.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

//