4pets2020

Na letošní výstavě For Pets nebylo vzhledem k aktuální situaci tolik lidí jako na té loňské – což je ostatně vidět i na fotkách v článku z ročníku 2019 – i tak jsem si ji ale rozhodně nenechal ujít. Na kvalitě programu či na nabídce sortimentu se to naštěstí nijak nepodepsalo, naopak, přišlo mi to ještě lepší. Z původně plánovaného dubna se akce nakonec přesunula na září, díky čemuž jsem ji málem zmeškal nebýt kamaráda, který mi ji připomněl právě v den, kdy začala probíhat. Akce probíhala opět na stejném místě – PVA Expo v Letňanech.

Opět nechyběla atrakce s králíky, kde organizátoři předváděli králičí hop do dálky a také do výšky přes různě vysoko nastavené překážky. Tentokrát ale výběh nebyl na druhém konci areálu, ale hned v epicentru dění, takže jsem nemusel dělat tak dlouhé přesuny a show jsem si užil mnohem déle než minule, kdy jsem viděl prakticky jen kousek. Bohužel letos nebyla k vidění jízda na koních, zato zde ale tentokrát měli kozly, které majitelé nechali volně pobíhat po výstavě a díky tomu si je mohl každý prohlédnout zblízka. Zajímavé také bylo, že kozlové měli společný výběh se slepicemi.

Opět zde nejvíce prostoru zabíraly stánky nabízející krmiva, hračky pro zvířata, léky a doplňky stravy, knihy, oblečení, polštáře a podobně. Pro tyto stánky byly vyhrazeny rovnou dvě haly. U stánku Nadace na ochranu zvířat bylo možné i letos podepsat různé petice včetně petice proti týrání zvířat. Poslední zadní hala byla využita pro vystavování zvířat jako byly kočky, morčata, želvy a králíci, hadi, potkani nebo papoušci.

Doprovodný program se odehrával opět na pódiu či na ukázkové ploše zhruba po 15-30 minutových intervalech až do 18:00. Z nabídky programu zmíním Dogdancing, tedy tanec se psem, který můžete shlédnout i na našem youtubovém kanálu, hru s fresbee pro psy, ukázky záchrářských psů v akci, přednášku o papoušcích v nouzi, workshop o poskytnutí první pomoci psovi nebo dokonce přednášku o netopýrech. Nechyběla ani tradiční soutěž pro všechny majitele psů.

U tohoto králíka jsem tápal, kde má hlavu a kde prdel, než mi došlo, že jsou to dva králíci u sebe.

Papoušci opět nezklamali, nechali se pohladit a byl na ně úchvatný pohled. Nechyběl ani zvířecí maskot, který chodil po areálu, ale tentokrát se s ním moc lidí nefotilo vzhledem k tomu, že museli mít zakrytá ústa a nos. Ještě zde také byl koutek pro vyfocení se se psem od profesionální fotografky nebo tu také vystavovali auta, což mi na výstavě zvířat přišlo poněkud netypické.

Jinak ale opět musím výstavu hodnotit kladně. Jediné, co bych možná vytkl, jsou zátarasy mezi halami a nutnost chodit z jedné haly do druhé z boku, kdy se člověk musí vrátit k vymezenému východu, ale chápu, že bylo potřeba zavést některá opatření, aby náhodou někdo neremcal. Děkuji tedy pořadatelům, že akci umožnili a nepřesunuli ji až na další rok a těším se na tu příští.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

//