Návštěva veletrhu For Pets, který se každoročně koná na pražském výstavišti v Letňanech, stála opravdu za to. Přestože v areálu bylo opravdu dost lidí, fronty se nikde téměř netvořily a všude se dalo dostat bez problémů.

Jako první jsem se vydal navštívit atrakci s králíky, kde jejich trenéři předváděli králičí hop do dálky a také do výšky. Další atrakce byla i jízda na koních a chytání do lasa, nicméně jsem zde byl jen krátce a viděl už prakticky jenom konec. Tribuny však byly narvané a věřím, že to byla super podívaná.

Nejvíce prostoru zde samozřejmě zaujímaly nejrůznější stánky nabízející produkty jako psí a kočičí žrádlo, hračky pro zvířata, léky a doplňky stravy, knihy a časopisy o zvířatech, misky, hrníčky, trička a oblečení se zvířecími motivy a mnoho dalšího. Stánky zastupovaly hlavně firmy, nadace, veterinární kliniky, útulky, ale i chovatelé, kteří zde prodávali kočky, morčata, želvy a králíky. Výběr těchto zvířat byl natolik pestrý, že pro ně byla vyhrazena prakticky celá hala.

V rámci každého dne probíhal na výstavě program, který se odehrával vždy buď na pódiu či na ukázkové ploše vždy zhruba po 15-30 minutových intervalech až do 18:00, kdy se veletrh už zavíral. Na ukázkové ploše bylo mnoho praktických ukázek, z nichž jako nejzajímavější bych vyzdvihl Dogdancing, hru s fresbee pro psy nebo Záchrannou brigádu kynologů Středočeského kraje, která předváděla ukázky z výcviku jejich záchranářských psů jako například překonávání různých překážek nebo simulaci hledání ztraceného člověka podle čuchu. Neméně zajímavé byly i ukázky Puller sportu, což je sport, při kterém si psi hrají s takovým kroužkem zvaným puller, a se kterým se pes skutečně vyblbne. Puller lze psovi například házet nebo s ním jen mávat kolem něj a nechat ho, ať si pro něj vyskočí.

Zajímavé byli ale i přednášky například paní zabývající se převýchovou koček, nebo záchranářské stanice, která pečuje o papoušky v nouzi a kde hovořili o tom, co dělají a o tom, v jak bídném stavu občas papoušky při výjezdech nachází, což bylo doprovázeno i velmi smutnými fotografiemi. Nicméně papoušci, které přinesli ukázat na pódium, byli skutečně výstavní, obzvlášť pestrobarevná Ara.

vystavení papoušci

Na veletrhu také probíhali i soutěže, přičemž velkou výhodu měli návštěvníci se psy, kteří se pro ně určených soutěží mohli zúčastnit. Lidí se psy tu bylo vskutku požehnaně, ale občas se naskytla možnost zahlédnout i králíka na vodítku. Poslední vyhrazený areál byl vyčleněn pro For Horse, tedy chovatele a milovníky koní, kde bylo možné si také zakoupit nejrůznější předměty, ať už jídlo, léky, sedla, jezdecké potřeby či přepravní vozík.

Počasí naštěstí také přálo, takže si myslím, že návštěvníci mohli být spokojeni a každý si mohl přijít na své. Chtěl bych poděkovat pořadatelům za povedenou výstavu. Jsem rád, že takovéto akce vznikají a určitě se budu těšit na příští ročník.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

//