Správná a vyvážená strava je pro křečky důležitá. Mnoho lidí si myslí, že stačí koupit pytel zrní, to jim každý den vhazovat do misky a tím to končí. Pro křečky jsou ale také důležité vitamíny, minerály, oleje, tuky a rostlinné látky. I vaši ušatí kamarádi ocení, když je jejich strava pestrá. Krmení pro křečky by mělo být různorodé a čas od času ho obměňovat.

Semínka, která křečci rádi papají, jsou taková, která se skladají z kukuřice, hrášku, mrkve a nejrůznějších obilovin. Není ovšem vhodné dávat křečkům v nadměrném množství slunečnici. Krečci ji sice mají velmi rádi a zpravidla se na ni vrhnou jako první, ovšem může být pro ně škodlivá. V mnoha baleních se vyskytuje v přílišném množství a to krečkům nesvědčí. Hodně pak po ní tloustnou a může u nich díky ní v krajním případě dojít i k srdeční zástavě. Zvlášť pokud si ji křečci syslí a vy tak ani nevidíte, kolik jí sežrali. Stejně tak je žádoucí nedávat křečkům sladké a solené výrobky jako například arašídy, které jim mohou rozleptat střeva. Velmi však milují lískové ořechy, ztvrdlý kousek rohlíku, čerstvě natrhanou trávu, listy z pampelišky, suché ovesné vločky, piškoty, zeleninu nebo ovoce jako například jablko či banán. Jedná se navíc o věci, které skoro nic nestojí a jsou snadno dostupné.

Na tomto obrázku je zachyceno krmení, které obsahuje vyvážený poměr proteinů, vlákniny a tuku. Kromě obilovin, semen, rostlinných produktů, ovoce a zeleniny navíc obsahuje všechny potřebné vitamíny a minerály.

Jak tedy vidíte, stravu lze krečíkům vydatně zpestřit a je jen na vás jako jejich chovatelích, jakým způsobem ji namixujete.

By admin

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

//